flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Здійснення судочинства Ширяївським районним судом

06 жовтня 2015, 09:56

У зв’язку з виникненням значного суспільного інтересу щодо розгляду справ Ширяївським районним судом Одеської області повідомляємо наступне.

В період з 28.09.2015 року по 04.10.2015 року вище зазначеним судом було розглянуто та внесено судових рішень до ЄДРСР в кількості 129 справ, із них 13 матеріалів кримінального провадження, 72 цивільні справи та 44 матеріали про адміністративне правопорушення.

Одне з них висвітлимо в наступному:-

Розглянуто матеріал кримінального провадження: № 1-кп/518/83/2015, справа  № 518/83/15-к, відносно громадянки Ю1958 року народження уродженця с. Орджонікідзе Ширяївського району Одеської області, проживаючого за адресою: с. Орджонікідзе Ширяївського району Одеської області, українця, громадянина України, не працюючого, не одруженого, на утриманні дітей не має, з середньою освітою, раніше судимий:

10.01.2002 р. Ширяївським районним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185  КК України, засуджений до трьох років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік. Відповідно до ст. 89 КК України судимості не має, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 1 ст. 185 КК України:

Обвинувачений  Ю., 18.12.2014 року близько 16:00 години знаходячись в будинку громадянки Н., за адресою с. Орджонікідзе Ширяївського району Одеської області, керуючись корисливими мотивами, направленими на таємне заволодіння чужим майном, шляхом вільного доступу, знайшов у кімнаті під матрацами на ліжку гаманець власниці будинку, в якому знаходились кошти в сумі 400 гривень, двома купюрами номіналом по 200 гривень кожна, який викрав, та залишив будинок Н., спричинивши потерпілій матеріальну шкоду на суму 400 гривень.

В судовому засіданні обвинувачений Ю. свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав  в повному обсязі, обвинувальний акт підтримав, зазначив, що дійсно у грудні 2014 року перебуваючи у будинку потерпілої викрав у неї гаманець, у якому були 400 грн. У скоєному щиро розкаюється, обіцяє стати на шлях виправлення, просить суворо не карати. Зазначив, що допомагає потерпілій по господарству.

Оскільки обвинувачений щиро розкаявся у вчиненому злочині, дав свідчення, в яких повністю визнав свою вину і не оспорює фактичні обставини справи, враховуючи думку прокурора, який вважає, що можливо розглянути справу відповідно до ч. 3  ст. 349 КПК України, а саме допитати обвинуваченого та дослідити характеризуючі його матеріали, вислухавши думку обвинуваченого Ю., потерпілої Н., захисника Білянського І.А., які не заперечували проти вказаного порядку розгляду справи, а також з'ясувавши, що учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин, немає сумнівів у добровільності їх позиції, роз'яснивши учасникам судового провадження, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку, суд прийшов до висновку про можливість розгляду кримінального провадження на підставі ч.3 ст. 349 КПК України та визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, та здійснити лише допит обвинуваченого й дослідити характеризуючі його матеріали.

Суд, допитавши у судовому засіданні обвинуваченого, визнавши недоцільним дослідження доказів щодо обставин, викладених в обвинувальному акті, які не оспорюються учасниками судового провадження, вважає доведеною вину Ю. у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, тобто таємному викраденні чужого майна (крадіжці).

Обставиною, яка пом'якшує покарання обвинуваченому, у відповідності зі ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання, у відповідності до ст. 67 КК України, судом не встановлено.

При призначенні покарання обвинуваченому Ю., відповідно до вимог ст. 65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу обвинуваченого, який раніше в силу положень ст.. 89 КК України не судимий, посередньо характеризується за місцем проживання, на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває. Також суд бере до уваги позицію потерпілої, яка зазначила, що обвинувачений активно допомагає їй по господарству, щиро розкаявся у вчиненому, повернув викрадені кошти. Потерпіла просила суд суворо не карати обвинуваченого, вказавши, що вона його простила.

З урахуванням обставин, які пом'якшують покарання обвинуваченому Ю., а саме - щире каяття, приймаючи до уваги особу обвинуваченого, суд вважає за можливе призначити обвинуваченому покарання за ч. 1 ст. 185 КК України у вигляді позбавлення волі із звільненням на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання з випробуванням.

Цивільний позов по справі не заявлений.

Судові витрати відсутні.

          Речові докази – гаманець, переданий на зберігання потерпілій під розписку, на підставі положень п. 5 ч. 9 ст. 100 КПК України залишити у власника. Керуючись  ст.ст. 349, 368, 370, 374 КПК України, суд, Ю. визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України та призначив йому покарання у вигляді одного року позбавлення волі.

Згідно ст. 75 КК України звільнив засудженого Ю. від призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік.

Згідно ст. 76 КК України, у зв'язку зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком, покласти на Ю. наступні обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Речові докази – гаманець, переданий на зберігання потерпілій Н. під розписку, залишити у власника.

            

        Прес-служба Ширяївського  районного суду Одеської області