Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Історична довідка Ширяївського районного суду

Ширяєве... а колись воно називалося Степанівкою, було засноване в кінці XVIII століття ст.. вихідцями з Болгарії на колишній, так званій Очаківській землі, входило до Херсонської губернії Ананьєвського повіту, де за Яським мирним договором, 1791 р., ввішло до складу Росії і були названі Новоросією, а згодом приєдналися до Малоросії (України).

        Ширяївський районний суд був створений 20 лютого 1935 році і мав назву Народного суду   знаходився за адресою вул. Калініна Ширяївського адміністративного центру  Одеського округу.

          На жаль на теперішній час будівля Народного суду не збереглася . Однак в січні 1963 року район було ліквідовано, а також Народний суд, і віднесено до Ананьївського району. У 1965 році Ширяєве знову районний центр і знову утворюється Народний суд. За період існування Народного суду з 1935 р по 1993 р., а згодом районного суду свій трудовий шлях пройшли багато суддів: Кучеренко І.Р., Цуркан М.Г., Люшин П.Ф., Луняченко А.В. нині голова Одеського апеляційного суду , Тітієвська В.Д., Ліпчанська Н.В., Черевко П.М…

До 2003 року організаційне керівництво судом здійснювалось Міністерством юстиції України, а з 2004 року суд увійшов до складу ТУ ДСА в Одеській області. 

7 листопада 2008 року головою суду призначено Николайчука В.О. На теперішній час Ширяївський районний суд Одеської області знаходиться за адресою смт. Ширяєве вул.. Калініна 97 А. До штату суду входить три судді та 15 працівників суду.