Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У зв’язку з виникненням значного суспільного інтересу щодо розгляду справ Ширяївським районним судом Одеської області повідомляємо наступне.
В період з 25.01. по 31.01.2016 року вище зазначеним судом було розглянуто та внесено судових рішень до ЄДРСР в кількості 57 справ, із них 21 матеріал кримінального провадження, 22 цивільних справи та 14 матеріалів про адміністративне правопорушення.
Одне з них висвітлимо в наступному:-
Розглянуто матеріал кримінального провадження: № 1-кп/518/114/2015, справа №: 518/1667/15-к, відносно Б, 1986 року народження, українця, громадянина України, уродженця с. Чернече Балтського району Одеської області, не працюючого, не одруженого, який проживає за адресою: Чернече Балтського району Одеської області, раніше судимого, у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України:
22.06.2015 року приблизно в 20:00 годин перебуваючи на території гуртожитку № 1 Ширяївського виправного центру ЦДПтС України в Одеській області №111, який розташований за адресою с. Ордженікідзе Ширяївського районну Одеської області, Б., з метою уникнення кримінальної відповідальності за незаконне зберігання наркотичного засобу, помітивши працівників ШВЦ-111 почав тікати від останніх та по ходу руху вийняв із кишень своїх штанів полімерний паперовий згорток із особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено канабіс, та паперовий згорток із особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабіс, та перекинув через паркан. Того ж самого дня в 22:00 годин, під час проведення огляду місця події вище вказані два згортки було виявлено та вилучено працівниками міліції Ширяївського РВ ГУ МВС України в Одеській області.
Згідно висновку експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів, №1016Х/150Д від 10.08.2015 року в згортку полімерного пакету перебував особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонений канабіс. Загальна маса канабісу у висушеному стані склала 5.70 г.
Згідно висновку експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів, №998С/143Д від 25.08.2015 року в паперовому згортку перебував особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонений - канабіс. Загальна маса канабісу у висушеному стані склала 1.34 г.
Таким чином, Б., незаконно придбав та зберігав особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонений - канабіс, без мети збуту. Загальною вагою канабісу у висушеному стані склала 7.04г.
Дії обвинуваченого Б., кваліфікуються за ч. 1 ст. 309 КК України, тобто в незаконному придбанні та зберігання наркотичних засобів, без мети збуту.
Під час досудового слідства 08.10.2015. року між прокурором Ширяївського району Одеської області молодшим радником юстиції Сорвачовим О.В., і обвинуваченим Б., в порядку передбаченому ст.ст. 468, 469, 470, 472 КПК України, укладена угода про визнання винуватості, відповідно до якої обвинувачений беззаперечно визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.
Відповідно до угоди про визнання винуватості прокурор та обвинувачений дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення, кваліфікації дій Б., за ч. 1 ст. 309 КК України у вигляді одного року позбавлення волі. На підставі ст. 71 КК України, не відбуту частину покарання за вироком Балтського районного суду Одеської області від 16.07.2014 року у вигляді обмеження волі, яка склала одинадцять місяців дев’ятнадцять днів частково приєднати. Остаточно призначити покарання Б. у вигляді 1 (одного) року 1 (одного) місяця позбавлення волі.
При узгодженні покарання сторонами враховувалися: особа підозрюваного (майновий стан, поведінка після вчинення кримінального правопорушення), визнання вини у повному обсязі, щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
В судовому засіданні обвинувачений Б., зазначив, що він цілком розуміє характер обвинувачення, яке йому пред'явлено. Визнав себе винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст.309 КК України в повному обсязі, щиро розкаявся, визнав фактичні обставини справи, встановлені слідством. Крім того, зазначив, що він розуміє надані йому законом права, розуміє наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, визначені ст. 473 КПК України, наслідки її не виконання, передбачені ст. 476 КПК України, дав згоду на застосування узгодженого виду та розміру покарання у разі затвердження угоди та пояснив, що здатний реально виконати взяті на себе відповідно до угоди зобов'язання. Просив суд угоду про визнання винуватості затвердити та призначити узгоджене покарання.
Прокурор в судовому засіданні вважає, що при укладенні угоди про визнання винуватості дотримані вимоги та правила КПК України та КК України, просив суд угоду про визнання винуватості затвердити і призначити обвинуваченому узгоджене в угоді покарання.
Заслухавши доводи сторін кримінального провадження, перевіривши умови укладання угоди про визнання винуватості, відповідність угоди за змістом вимогам процесуального законодавства, роз'яснивши та з'ясувавши в обвинувачуваного про повне розуміння ним його процесуальних прав, добровільності та відсутності будь-яких обставин, які примусили Б., погодитися на підписання угоди про визнання винуватості, характеру висунутого Б., обвинувачення, виду і розміру покарання та наслідки постановлення вироку на підставі угоди про визнання винуватості, суд дійшов висновку про те, що у даному провадженні можливо затвердити дану угоду про визнання винуватості з наступних підстав.
Згідно ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого. Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні, в якому бере участь потерпілий, не допускається. Укладення угоди про визнання винуватості може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.
Згідно обвинувального акту, обвинуваченому Б., пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 309 КК України, які враховуючи положення ст. 12 КК України відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості, шкода завдана лише державним та суспільним інтересам.
Цивільний позов на стадії досудового розслідування не заявлявся.
Під час досудового розслідування проведено ряд експертиз: судова експертиза наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів № 997 від 04.08.2015 року; судова експертиза наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів № 1016х/150д від 10.08.2015 року; судова експертиза наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів № 998С/143Д від 25.08.2015 року.
Речовими доказами по даному кримінальному провадженні є: особливо небезпечний наркотичний засіб обіг якого заборонено - канабіс. Маса якого у висушеному стані склала 1.34 г; особливо небезпечний наркотичний засіб обіг якого заборонено - канабіс. Маса якого у висушеному стані склала 5.70 г, які знаходяться на зберіганні в централізованому сховищі ГУ МВС України в Одеській області.
Аналізуючи та оцінюючи обставини справи в їх сукупності, пояснення обвинуваченого, суд вважає, що дії обвинуваченого Б., вірно кваліфіковано за ч.1 ст. ст. 309 КК України, як незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
Обставинами, які пом'якшують покарання обвинуваченого суд вважає повне визнання вини, щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого в ході судового провадження не встановлено.
Суд в порядку ст. 474 КПК України шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Умови угоди про визнання винуватості відповідають інтересам суспільства та не порушують права, свободи та інтереси сторін та інших осіб.
Цілком правомірним, на думку суду, узгоджене покарання за вчинений злочин.
Враховуючи викладене, вивчивши надані матеріали, перевіривши угоду про визнання винуватості на відповідність вимогам КПК України та КК України, суд дійшов до переконання про наявність всіх правових підстав для затвердження угоди про визнання винуватості, укладеної в кримінальному провадженні № 518/1667/15-к (ЄРДР №12015160460000377 ) між прокурором прокуратури Ширяївського району Одеської області молодшим радником юстиції Сорвачовим О.В. і обвинуваченим Б.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.374, 375, 474, 475 КПК України, суд,-визнав Б., 1986 року народження, українця, громадянина України, уродженця с. Чернече Балтського району Одеської області, не працюючого, не одруженого, який проживає за адресою: Чернече Балтського району Одеської області, раніше судимого, у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначити узгоджене покарання у вигляді 1 (одного) року 1 (одного) місяця позбавлення волі.
Речовий доказ по справі знищити відповідно до ст. 100 КПК України.
Стягнути з Б., 1986 року народження на користь держави судові витрати, пов’язані із залученням експерта та проведенням експертизи, у сумі 2 577 (дві тисячі п’ятсот сімдесят сім) гривень 96 копійок.
Прес-служба Ширяївського районного суду Одеської області