flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Здійснення судочинства Ширяївським районним судом

27 вересня 2016, 11:32

У зв’язку з виникненням значного суспільного інтересу щодо розгляду справ Ширяївським районним судом Одеської області повідомляємо наступне.

В період з 19.09. по 25.09.2016 року вище зазначеним судом було розглянуто та внесено судових рішень до ЄДРСР в кількості 83 справи, із них 9 матеріалів кримінального провадження, 51 цивільних справ та 23 матеріалів про адміністративне правопорушення.

Одне з них висвітлимо в наступному:-

Розглянуто матеріал кримінального провадження:1-кп/518/58/2016, справа 518/1188/16-к, відносно С., 1984 року народження, українця, громадянина України, уродженця м. Сміла Черкаської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: с. Мар'ївка, Ширяївського району Одеської області, не працюючого, раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309  КК України.

С., маючи умисел направлений на незаконне придбання та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено, - канабіс, в січні 2016 року, точного часу слідству не встановлено, в м. Одеса в районі автовокзалу, що розташований по вул. Колонтаївська, при не встановлених обставинах, у не встановлених осіб, придбав невстановлену кількість особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабіс. Який в подальшому почав незаконно зберігати та вживати за власними місцем мешкання, яке розташоване за адресою с. Мар’ївка Ширяївського району Одеської області.

       06.02.2016 року в кишені штанів громадянина С., було виявлено та вилучено: паперовий згорток із речовинною рослинного походження у висушеному та подрібненому стані ззовні схожою на речовину рослин роду коноплі та металізований папір із залишками невідомої речовини; полімерний пакет жовтого кольору із речовинною рослинного походження у висушеному та подрібненому стані ззовні схожою на речовину рослин роду коноплі.

Згідно висновку експерта №202-Х/243-Д від 06.04.2016 року встановлено наступне:

1.Надана на експертизу речовина рослинного походження масою 0,52 г є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом. Маса канабісу в висушеному стані становить 0,46г.

2.Надана на експертизу речовина рослинного походження масою 8,6 г є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом. Маса канабіса в висушеному стані становить 7,78 г.

Загальна маса канабісу у висушеному стані склала 8,24 г.

      Таким чином, С., незаконно придбав та зберігав за місцем свого мешкання особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонений - канабіс, без мети збуту.

Дії обвинуваченого С., кваліфікуються за ч. 1 ст. 309 КК України, тобто в незаконному придбанні та зберігання наркотичних засобів, без мети збуту.

Під час досудового слідства 12.08.2016 року між прокурором Роздільнянської місцевої прокуратури юристом 3 класу Т., і обвинуваченим С., в порядку передбаченому ст.ст. 468469472, КПК України, укладена угода про визнання винуватості, відповідно до якої обвинувачений беззаперечно визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Відповідно до угоди про визнання винуватості прокурор та обвинувачений дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення, кваліфікації дій та призначення покарання за ч. 1 ст. 309 КК України у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

При узгодженні покарання сторонами враховувалися: особа підозрюваного (майновий стан, поведінка після вчинення кримінального правопорушення), визнання вини у повному обсязі, щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

В судовому засіданні обвинувачений С., зазначив, що він цілком розуміє характер обвинувачення, яке йому пред'явлено. Визнав себе винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст.309 КК України в повному обсязі, щиро розкаявся, визнав фактичні обставини справи, встановлені слідством. Крім того зазначив, що він розуміє надані йому законом права, розуміє наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, визначені ст. 473 КПК України, наслідки її не виконання, передбачені ст. 476 КПК України, дав згоду на застосування узгодженого виду та розміру покарання у разі затвердження угоди та пояснив, що здатний реально виконати взяті на себе відповідно до угоди зобов'язання. Просив суд угоду про визнання винуватості затвердити та призначити узгоджене покарання.

Прокурор в судовому засіданні вважав, що при укладенні угоди про визнання винуватості дотримані вимоги та правила КПК України та КК України, просив суд угоду про визнання винуватості затвердити і призначити обвинуваченому узгоджене в угоді покарання.

Заслухавши доводи сторін кримінального провадження, перевіривши умови укладання угоди про визнання винуватості, відповідність угоди за змістом вимогам процесуального законодавства, роз'яснивши та з'ясувавши в обвинувачуваного про повне розуміння ним його процесуальних прав, добровільності та відсутності будь-яких обставин, які примусили С., погодитися на підписання угоди про визнання винуватості, характеру висунутого С., обвинувачення, виду і розміру покарання та наслідки постановлення вироку на підставі угоди про визнання винуватості, суд дійшов висновку про те, що у даному провадженні можливо затвердити дану угоду про визнання винуватості з наступних підстав.

Згідно ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого. Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні, в якому бере участь потерпілий, не допускається. Укладення угоди про визнання винуватості може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.

Згідно обвинувального акту, обвинуваченому С.,  пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст.309 КК України, яке враховуючи положення ст. 12 КК України відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості, шкода завдана лише державним та суспільним інтересам.

Цивільний позов на стадії досудового розслідування не заявлявся.

Під час досудового розслідування проведено експертиза, а саме судова експертиза наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів № 202-Х/243-Д від 06.04.2016 року на суму яка становить 1407,36 гривень.

          Речовими доказами по даному кримінальному провадженні є: паперовий згорток із речовинною рослинного походження у висушеному та подрібненому стані ззовні схожою на речовину рослин роду конопель та металізований папір із залишками невідомої речовини; полімерний пакет жовтого кольору із речовинною рослинного походження у висушеному та подрібненому стані ззовні схожою на речовину рослин роду конопель. Дані речові докази передано на зберігання до кімнати зберігання речових доказів Ширяївського ВП Любашівського ВП ГУНП в Одеській області.

Аналізуючи та оцінюючи обставини справи в їх сукупності, пояснення обвинуваченого, суд вважає, що дії обвинуваченого С., вірно кваліфіковано за ч.1 ст. ст. 309 КК України, як незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

Обставинами, які пом'якшують покарання обвинуваченого суд вважає повне визнання вини, щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого в ході судового провадження не встановлено.

Суд в порядку ст. 474 КПК України шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Умови угоди про визнання винуватості відповідають інтересам суспільства та не порушують права, свободи та інтереси сторін та інших осіб.

Цілком правомірним, на думку суду, узгоджене покарання за вчинений злочин.

Враховуючи викладене, вивчивши надані матеріали, перевіривши угоду про визнання винуватості на відповідність вимогам КПК України та КК України, суд дійшов до переконання про наявність всіх правових підстав для затвердження угоди про визнання винуватості, укладеної в кримінальному провадженні № 518/1188/16-к між прокурором Роздільнянської місцевої прокуратури юристом 3 класу Т. і обвинуваченим С..

Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст. 374375474475 КПК України, суд, -

 Суд  затвердив Угоду між прокурором Роздільнянської місцевої прокуратури юристом 3 класу Т. і обвинуваченим С. складену 12.08.2016 року у кримінальному провадженні № 518/1188/16-к.

Визнав винним С., 1984 року народження, українця, громадянина України, уродженця м. Сміла Черкаської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: Ширяївського району Одеської області, не працюючого, раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309  КК України та призначив узгоджене покарання у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Речовий доказ по справі знищити відповідно до ст. 100 КПК України.

Стягнути з С., 1984 року народження на користь держави судові витрати, пов’язані із залученням експерта та проведенням експертизи, у сумі 1407 (одна тисяча чотириста сім) гривень 36 копійок.

 

          

Прес-служба Ширяївського  районного суду Одеської області