Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
24 жовтня 2016 року в м. Харкові на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за ініціативи Координатору проектів ОБСЄ в Україні у межах проекту «Удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини», що реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України та Міністерством юстиції України, за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» відбулася презентація та обговорення проекту «Концепції розвитку юридичної освіти в Україні».
Участь у заході взяли: ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Тацій, національний менеджер програми «Верховенство права та права людини» Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька, юридичний радник Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Артем Шаіпов, заступник Міністра освіти та науки України, керівник апарату Роман Греба, перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук, заступник голови Робочої групи з розроблення Концепції Інна Совсун, проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член Робочої групи з розроблення Концепції, доктор юридичних наук Юрій Барабаш, представники правничих шкіл України, юристи-практики.
Основні положення проекту «Концепції розвитку юридичної освіти в Україні» презентував член робочої групи з розроблення проекту Концепції, член Вищої ради юстиції, доктор юридичних наук, декан юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка у 2003−2015 рр. Андрій Бойко.
У ході обговорення Андрій Бойко наголосив, що у разі реалізації Концепції розвитку юридичної освіти в Україні вищі навчальні заклади зможуть обирати кращих студентів, запроваджувати прозорі та рівні умови вступу до магістратури, обмежити доступ до професії тим, хто не має достатнього рівня підготовки. А.Бойко також відповів на питання про співвідношення викладання у відсотках обов’язкових правничих дисциплін з іншими дисциплінами; важливість практичної підготовки студента; допустиму кількість «контрактників»; статус слідчого тощо.
Експерти обговорили необхідність реформування законодавства в частині кваліфікаційних вимог до осіб, що претендують на зайняття первинних посад в органах прокуратури, запровадження зовнішнього незалежного оцінювання при вступі до магістратури та необхідність оптимізації мережі юридичних шкіл.
Серед запропонованих корисних нововведень учасники відзначили запровадження єдиного кваліфікаційного іспиту для всіх здобувачів юридичної освіти. Адміністрування цього іспиту автори проекту Концепції пропонують здійснювати спеціальній державній правничій екзаменаційній комісії, що формуватиметься як незалежний колегіальний орган. До її складу залучатимуться представники правничих професій і академічного самоврядування правничих шкіл, Міністерства освіти і науки України та Міністерства юстиції України.
Відділ взаємодії зі ЗМІ