flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Віталій Касько: Проблему відсутності правосуддя в Україні лише Антикорупційний суд не вирішить

12 квітня 2018, 11:42

Допоки в Україні не буде вирішена проблема зі справедливим правосуддям, полікувати «корупційну хворобу» країни шляхом створення якоїсь інституції, навіть Антикорупційного суду, сумніваюся, що вдасться.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив заступник генерального прокурора України у 2014-2016 роках Віталій Касько.

Відповідаючи на питання глядачки, чи Антикорупційні суд вирішить проблему корупції в Україні, Віталій Касько зазначив, що, на його думку, Антикорупційний суд не є «ліками» та засобом для вирішення будь-якої проблеми в Україні.

«І на мою думку, проблема значно ширша і полягає вона у відсутності правосуддя у тому вигляді, у якому воно мало б здійснюватися, включаючи довіру суспільства до судів. Тому допоки не буде вирішена проблема зі справедливим правосуддям, то полікувати цю «корупційну хворобу» шляхом створення якоїсь інституції чи то Антикорупційного суду, сумніваюся, що вдасться», – заявив Касько.

Екс-заступник генерального прокурора пояснює, що суд має бути тією інституцією, яка у змагальному процесі повинна розглядати докази двох сторін, і все це має відбуватися відповідно до закону і з дотриманням прав людини.

«Але суд не має бути інструментом притягнення до відповідальності будь-кого лише тому, що так захотілося тій чи іншій групі людей, і не тому, що певна людина комусь не симпатизує. Тоді буде хаос, а не правова держава», – зазначив Касько.

Водночас гість програми зауважив: оскільки Україна декларує, що вона є правовою державою і прагне дотримуватися верховенства права, то і в країні однозначно має панувати правосуддя.

«А чи вирішить проблему правосуддя в Україні Антикорупційний суд, принаймні у тому вигляді, як про нього говорять його прихильники та супротивники, я вважаю, що ні. Мені здається, що вирішення цієї проблеми полягає у створенні в Україні правосуддя в цілому», – підкреслив Віталій Касько.

Джерело: zik.ua
12.04.2018