flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У яких випадках покази «Драгера» визнаються судом як належний доказ

30 травня 2018, 13:22

5 канал вирішив дослідити, чому іноді затримані за керування автівкою у нетверезому стані можуть повернути собі і посвідчення, і не сплачувати законний штраф.

«Від 10 до 40 тисяч гривень: такі штрафи загрожують водіям, які сідають за кермо напідпитку, –  йдеться в сюжеті 5 каналу. – Утім, попри ризик втратити і гроші, і водійське посвідчення порушники уникають покарання. Адже половина усіх алкотестерів, так званих драгерів, мають прострочені сертифікати. Тож за певної адвокатської підтримки водії, яких затримали за керування автівкою у нетверезому стані можуть повернути собі і посвідчення, і не сплачувати законний штраф».

Коментуючи судову практику із вказаної категорії справ, у Оболонському  районному суді міста Києва, зокрема відзначили, що згідно Конституції України та рішень Європейського суду з прав людини винуватість особи у вчиненні правопорушення повинна бути доведена поза розумними сумнівами. Усі сумніви тлумачаться на користь правопорушника.  Таким чином, суд зобов’язаний дослідити усі докази з точки зору їх допустимості і достовірності.

Ситуацію коментує речник Оболонського  районного суду міста Києва Інна Свинаренко (пряма мова):

-Розглядаючи справи за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані  алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, суд застосовує як положення чинного законодавства, так і високі європейські стандарти здійснення правосуддя.

Згідно Конституції України та рішень Європейського суду з прав людини винуватість особи у вчиненні правопорушення повинна бути доведена поза розумними сумнівами. Усі сумніви тлумачаться на користь правопорушника.  Таким чином, суд зобов’язаний дослідити усі докази з точки зору їх допустимості і достовірності.

Звичайно, це стосується і роздруківки результатів перевірки на стан сп’яніння а допомогою технічного приладу «Драгер». Вказаний прилад згідно чинного законодавства підлягає повірці 1 раз на рік. Також кожні 6 місяців його необхідно калібрувати (проводити технічне обстеження). Якщо ці умови були дотримані працівниками поліції, то суд у конкретному випадку бере результати огляду як належний доказ. Якщо ж ці умови дотримані не були – можуть виникнути обставини, за яких суд визнає результати огляду за допомогою невідкаліброваного і неповіреного приладу як недопустимий доказ.

Разом з цим, необхідно звернути увагу, що ми не можемо коментувати усі справи з таким оглядом, оскільки кожна справа розглядається судом з урахуванням усіх доказів як окремо кожного, так і у їх сукупності.

Відеосюжет 5 каналу