flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Верховна Рада України підтримала подання Вищої ради юстиції щодо звільнення судді за порушення присяги

06 вересня 2013, 08:37

5 вересня 2013 року народні депутати України розглянули подання Вищої ради юстиції щодо звільнення суддів з посад за загальними та особливимиобставинами. Як відзначив під час розгляду цього питання Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович, Радою відповідно до пункту 9 частини п’ятої статті 126 Конституції України, статті 131 Конституції України, статей 100, 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статті 31 Закону України «Про Вищу раду юстиції»  розглянула матеріали про звільнення суддів з посад за загальними  обставинами та прийняла рішення про внесення відповідного подання до Верховної Ради України. «У суддів з’ясовано дійсність їх особистого волевиявлення: стороннього впливу або примусу при прийнятті ними рішення про звільнення не встановлено, – відзначив Олександр Лавринович. – Із 11 суддів 8 досягли 65 років, троє виявили бажання звільнитися [у відставку] раніше досягнення ними граничного віку для перебування на посаді судді».

Таким чином, на розгляд парламенту було винесено подання Вищої ради юстиції щодо звільнення узв’язку із поданням заяви про відставкуз посад суддів:

Вищого адміністративного суду України – Гордійчук Марії Петрівни;

апеляційного суду Автономної Республіки Крим – Катарова Павла Георгійовича;

апеляційного суду Кіровоградської області – Медведенка Юрія Сергійовича;

апеляційного суду Львівської області – Момота Володимира Івановича;

апеляційного суду Харківської області – Федюшиної Любові Михайлівни;

Тростянецького районного суду Вінницької області – Капуша Сергія Івановича;

Будьоннівського районного суду м. Донецька – Сибірцева Віктора Петровича;

Гадяцького районного суду Полтавської області – Завори Івана Миколайовича;

Київського районного суду м. Харкова – Донець Ольги Віталіївни;

господарського суду Тернопільської області – Колубаєвої Валентини Олександрівни;

господарського суду м. Севастополя – Алсуф’єва Віктора Володимировича.

Народні депутати України  підтримали рішення Вищої ради юстиції про звільнення вказаних суддів у відставку за виключенням судді господарського суду м. Севастополя  Алсуф’єва Віктора Володимировича та судді Будьоннівського районного суду м. Донецька Сибірцева Віктора Петровича. Народні обранці мотивували своє рішення необхідністю  «з’ясування обставин, за яких було підписано заяву про відставку».

Розгляд цих питань було відкладено попри зауваження Голови Вищої ради юстиції О. Лавриновича про недоцільність такого рішення, адже Конституція України чітко визначає граничний вік перебування на посаді судді – 65 років.

Крім того, Верховна Рада України 226-ма голосами «за» підтримала подання Вищої ради юстиції щодо звільнення судді Грищенка Володимира Михайловича з посади судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська у зв’язку з  порушенням присяги судді.

Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович:

- Суддя Грищенко В.М. при відкритті провадження у непідвідомчій місцевому загальному суду справі при прийнятті судових рішень щодо вжиття заходів забезпечення позову та по суті позовних вимог допустив істотні порушення вимог закону, які встановлені судом апеляційної інстанції і підтверджені Верховним Судом України. Зазначене свідчить про те, що суддя Грищенко В.М. при розгляді справи допустив порушення вимог законодавства унаслідок недбалості та необ’єктивності. Усі факти порушень судді встановлено на засіданні Вищої ради юстиції та прийнято рішення про внесення відповідного подання до Верховної Ради України. Вища рада юстиції вважає, що допущені суддею Грищенком В.М. порушення норм законодавства України свідчать про упередженість при здійсненні ним правосуддя, порочать звання судді, а відтак означають неспроможність виконувати суддівські обов’язки та є підставою для звільнення судді з посади за порушення присяги.