Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суд ухвалив, що реєстрація місця проживання внутрішньо переміщеної особи є тимчасовою та не може бути підставою для участі на місцевих виборах
Верховний суд розглянув в касаційному порядку адміністративну справу за позовом до Відділу ведення Державного реєстру виборців про поновлення виборчих прав і ухвалив, що право участі в місцевих виборах мають лише ті громадяни, які постійно проживають на відповідній території та мають реєстрацію постійного місця проживання.
Про це йдеться в ухвалі суду, опублікованій на його сайті.
У листопаді 2016 року позивач, яка є внутрішньо переміщеною особою, звернулася за новим місцем проживання із проханням включити їх до списку виборців. Їй відмовили і обґрунтували рішення тим, що вона не надала документи, які підтверджують її належність до місцевої територіальної громади. Довідку про реєстрацію внутрішньо переміщеної особи не врахували при розгляді заяви.
Позивач звернула до суду з позовом. Луцький міськрайонний суд Волинської області постановою від 19 грудня 2016 року позов задовольнив і визнав протиправною відмову Відділу ведення Державного реєстру виборців Луцької міської ради від 15 листопада 2016 року.
Але Львівський апеляційний адміністративний суд постановою від 30 березня 2017 року скасував постанову Луцького міськрайонного суду та ухвалив нову постанову про відмову у задоволенні позовних вимог.
Верховний суд погодився з рішенням апеляційного з тих підстав, що право голосу на виборах депутатів міської ради, виборах міського голови мають громадяни України, які належать до відповідної територіальної громади та проживають у межах відповідного виборчого округу. Виборча адреса виборця визначається за зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця, а зареєстроване місце проживання не повинно бути тимчасовим.
При цьому довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує її місце проживання лише на певний період. Отож, суд погодився, що реєстрація не може слугувати підставою щодо права участі на місцевих виборах на цій території.
Раніше «Ракурс» повідомляв, що Верховний суд роз’яснив умови визнання певної діяльності терористичною. Відповідне рішення було ухвалено під час розгляду скарги прокуратури в кримінальному провадженні стосовно одного з жителів Донецької області, який увійшов у контакт із терористами та передавав їм інформацію про підрозділи ЗСУ.