flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Розпочалась міжнародна конференція «Правовий статус ВККСУ: шляхи вдосконалення кваліфікаційних та дисциплінарних інституцій у світлі конституційної реформи»

28 жовтня 2013, 12:50

28-29 жовтня Вища кваліфікаційна комісія суддів України з нагоди третьої річниці діяльності проводить міжнародну науково-практичну конференцію “Правовий статус ВККСУ: шляхи вдосконалення кваліфікаційних та дисциплінарних інституцій у світлі конституційної реформи”.

Захід відбувається за підтримки Проекту Ради Європи “Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму системи правосуддя в Україні”.

“В новому статусі Комісія діє вже три роки і за час своєї діяльності вона в повному обсязі й на професійному рівні виконує ті функції, які на неї покладено Законом. Таку думку неодноразово висловлювали міжнародні організації та дипломатичні представники. Венеціанська Комісія у своїх висновках наголошувала на важливості ролі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зокрема як органу, на який законодавець поклав відповідальність за здійснення процедури призначення суддів”, - зазначив Голова ВККСУ Ігор Самсін.

04 липня 2013 року Президент вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів». Після чого Венеціанська Комісія у своєму висновку ще раз підкреслила можливість збереження ВККСУ та ВРЮ, як двох окремих органів. Вища кваліфікаційна комісія суддів України провела уже три загальнонаціональні добори на принципах відкритості та на основі рівності і пріоритету рівня знань і умінь осіб, які претендують на суддівську посаду.

“Цьогоріч проведено спеціальну підготовку кандидатів на посаду судді. Таким чином, у нашій державі підготовка майбутніх суддів цілковито віднесена до відання органу в системі судоустрою. І Президент України виконує суто церемоніальну роль у призначенні суддів на посади. Так з 958 осіб, які були рекомендовані Комісією для призначення на посаду судді вперше та 1362 суддів, яких рішеннями Комісії було рекомендовано для переведення до інших судів Президентом жодному з них не було відмовлено”, - говорить І.Самсін.

Однією з умов підписання Угоди про асоціацію є виконання вимоги в частині реформування судочинства. Важливим кроком є прийняття законопроекту “Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів”. Тому реалізація конституційної судової реформи є вкрай важливою в рамках європейського вибору України.

“Я впевнений, що проведений нами захід дозволить обговорити найактуальніші питання діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в світлі проведення конституційної судової реформи та прагнення України до прискорення процесу євроінтеграції”, - підкреслив І.Самсін.

Нагадаємо, що у міжнародній конференції окрім високопосадовців та суддівської спільноти також беруть участь іноземні представники з 10 країн світу.