flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Строк повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України становить шість років з дня набуття повноважень - І.Самсін

29 жовтня 2013, 09:13

Вища кваліфікаційна комісія суддів України за підтримки Проекту Ради Європи “Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму системи правосуддя в Україні” проводить міжнародну науково-практичну конференцію.

Тема конференції – «Правовий статус ВККСУ: шляхи вдосконалення кваліфікаційних та дисциплінарних інституцій у світлі конституційної реформи».

Під час заходу Голова Комісії Ігор Самсін відповів на запитання журналістів, зокрема щодо легітимності ВККСУ. «Елементарне текстуальне тлумачення раніше чинної і нової редакції частини другої статті 92 Закону «Про судоустрій і статус суддів» свідчить про те, що набрання чинності Законом «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 09 грудня 2011 року виключило можливість застосування частини другої статті 92 Закону у первісній редакції. Застосування редакції частини другої статті 92 Закону в редакції, яка втратила чинність означало б надавати перевагу нечинному закону перед чинним. Це не виключається, але ж тільки за наявності спеціальної вказівки законодавця, якої в даному випадку немає», - сказав І.Самсін.

Як зазначив Голова Комісії неважливим є момент призначення, а важливим є момент набуття повноважень. У такий спосіб законодавець поширив дію нової норми на всіх членів Комісії незалежно від часу їх призначення. «Строк повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України становить шість років з дня набуття повноважень. Якщо звернутись до теоретичних засад співвідношення дії старого і нового закону, то теорія держави і права виокремлює три види такого співвідношення: негайна дія нового закону з дня набрання ним чинності; надання новому закону зворотної дії; ультраактивна дія старого закону», - підкреслив І.Самсін.

Прес-служба Комісії