Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
21 лютого 2019 року набув чинності Закон України про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.
Законом внесено зміни до преамбули Основного Закону України, статей 85, 102, 116 Конституції України, а саме:
абзац п’ятий преамбули після слів «громадянської злагоди на землі України» доповнено словами «та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України».
Законом пункт 5 частини першої статті 85 Конституції України викладено в такій редакції:
5) «визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору»;
статтю 102 доповнено частиною третьою такого змісту:
«Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».
Законом статтю 116 доповнено пунктом 11 такого змісту:
«забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».
Законом виключено з Конституції України пункт 14 розділу XV «Перехідні положення», який передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.
25 лютого нотаріуси проведуть мирну акцію протесту
Рада Нотаріальної палати України вирішили провести 25 лютого 2019 року мирну акцію протесту «Нотаріат проти корупційних та рейдерських схем».
Нотаріальна палата протестує проти експерименту щодо запровадження іспиту для кандидатів на посаду реєстраторів, а також для реєстраторів, які з низки причин були відключені від доступу до реєстрів. Іспит згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року № 860 був запроваджений з 1 січня 2019 року.
Голова НПУ Володимир Марченко заявив, що вимога отримувати ще один сертифікат порушує конституційне право нотаріусів на працю, а також суперечить законодавству про реєстрацію. Згідно з чинними Законами, до нотаріусів не можуть встановлюватися додаткові кваліфікаційні вимоги.
Марченко звернувся до Міністра юстиції України із закликом терміново поновити доступ до державних реєстрів нотаріусам, строк блокування доступу у яких минув, без вимоги проходження ними не передбаченого законодавством тестування.
Окрім того, Нотаріальна палата просить припинити застосування тимчасового блокування доступу нотаріусів до державних реєстрів за технічні помилки та недоліки програмного забезпечення державних реєстрів, оскільки такі недоліки жодним чином не порушують законних прав та інтересів громадян, а лише створюють широкі можливості для корупції в органах юстиції.
Акція розпочнеться о 10:00 годині в м. Києві, біля будівлі Кабінету Міністрів України (вул. Грушевського, 12/2).
У цей день також не будуть вчинятися нотаріальні дії – з метою привернення уваги суспільства до вимог нотаріальної спільноти щодо необхідності внесення змін до положень нормативно-правових актів, що регулюють сфери державної реєстрації та нотаріату.
Задля попередження соціальної напруги, забезпечення прав громадян на правничу допомогу до акції не будуть залучатися державні нотаріуси, які в цей день будуть вести прийом громадян, а також приватні нотаріуси, які працюють в округах, де здійснює діяльність менше двох нотаріусів.
У Нотаріальній палаті наголошують, що акція не містить політичного підтексту, її мета – усунення штучних перешкод у здійсненні нотаріальної діяльності, і вдосконалення законодавства України згідно з вимогами міжнародних стандартів, положень Угоди про асоціацію з ЄС, нормативних документів Міжнародного союзу латинського нотаріату.
НАЗК розробить новий антикорупційний законопроект
За 11 місяців очікування розгляду у Верховній Раді частина положень Проекту закону про антикорупційну стратегію втратила актуальність і на сьогодні є потреба в оновленні цього документа. Про це заявив Голова НАЗК Олександр Мангул.
«Ми створили антикорупційну стратегію, була проведена велика робота над цим проектом. Проект закону був актуальний на момент його внесення у Верховну Раду, а саме у квітні 2018 року. Досі проект не розглянуто в сесійній залі. Ми розуміємо, що у зв’язку з цим документ має бути оновлено», – йдеться у повідомленні.
Найближчим часом розпочнеться робота над новим проектом, для його розробки буде запрошено партнерів з міжнародних організацій і представників громадськості.
Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про Антикорупційну стратегію на 2018-2020 роки», який за №8324 перебуває у Верховній Раді з 26 квітня 2018 року.
Призначено тимчасового керівника апарату Вищого антикорупційного суду
Тимчасово виконуючим обов’язки керівника апарату Вищого антикорупційного суду призначено Олексія Жукова. Про це повідомила прес-служба Державної судової адміністрації України.
Жукова на посаду призначено Наказом Судової адміністрації України від 19 лютого 2019 року.
Тимчасово виконуючий обов’язки керівника апарату суду здійснює дії щодо реєстрації новоутвореного суду як юридичної особи, забезпечення необхідних дій для належного початку його роботи та представництва такого суду як органу державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами.
Він здійснює вказані повноваження до моменту призначення, обрання чи переведення на посаду судді такого суду щонайменше одного судді та продовжує здійснювати виконання обов’язків керівника апарату суду до призначення відповідного керівника апарату.
Загальний трудовий стаж Жукова складає більше 19 років, стаж державної служби – більше 15 років.
Олексій Жуков обіймав посади спеціаліста з питань містобудування та архітектури, завідуючого відділом, начальника відділу Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації; головного спеціаліста Головного управління житлового господарства Виконавчого органу Київської міської ради Київської міської державної адміністрації; помічника прокурора, старшого помічника прокурора, старшого слідчого, прокурора, старшого прокурора Прокуратури м. Києва; старшого прокурора, прокурора Генеральної прокуратури України. Здійснював повноваження щодо державного (публічного) обвинувачення у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також представництва інтересів громадян або держави в судах.
З березня 2018 року обіймає посаду заступника начальника управління з питань об’єктів державної власності – начальника відділу адміністрування нерухомим майном Державної судової адміністрації України.
Обрано голову Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури
15 лютого З’їзд адвокатів обрав головою Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергія Вилкова.
Посада стала вакантною після того, як Олександра Дроздова було обрано представником адвокатури у Вищій кваліфікаційній комісії суддів.
Зазначимо, Сергій Вилков – адвокат м. Києва, очолює комітет з питань безоплатної правової допомоги при НААУ, ревізійну комісію адвокатів м. Києва, бере активну участь в роботі інших комітетів при НААУ. Маючи більше 10 років досвіду адвокатської діяльності, практикує в галузях кримінального, цивільного, трудового, адміністративного, господарського, податкового та медичного права.
Також З’їзд адвокатів обрав 5 нових членів Вищої ревізійної комісії адвокатури.
Голосування відбувалося окремо за кожного кандидата.
До складу ВПК обрано адвокатів Василя Райка (Закарпатська область), Руслана Надьона (Харків), Ірину Сачаєву (Херсон), Ігоря Мокіна (Херсон) та Андрія Карася (Херсон).
Повноваження новообраних членів ВРК розпочнуться з листопада поточного року.
Координаційний центр з надання правової допомоги оголосив конкурс на навчання для громадських радників.
Громадські радники розуміють правові проблеми та перенаправляють до компетентної інституції або надають правову інформацію, яка допоможе людині самостійно розв’язати свою проблему.
«Якщо Вам небайдужий розвиток Вашої громади, Ви розумієте її проблеми, прагнете змін і готові докладати зусиль на допомогу громаді, запрошуємо Вас взяти участь у конкурсі і долучитися до команди громадських радників!», – йдеться у повідомленні.
Громадські радники пройдуть спеціалізоване навчання з кваліфікованими тренерами,
Пропонується навчання з різних питань: безпека, децентралізація, інформаційна та фінансова грамотність, робота державних інститутів, залучення ресурсів, реалізація прав на освіту, охорону здоров’я та інших.