flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Реформу прокуратури почали розглядати у Раді

10 вересня 2019, 16:54

Верховна Рада Україна схвалила проєкт Закону № 1032 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури».

Законопроектом вносяться зміни, зокрема, до Закону України «Про прокуратуру».

Пропонується замість чинної структури органів прокуратури створити після проведення атестації прокурорів таку нову структуру: Офіс Генерального прокурора, обласні прокуратури, окружні прокуратури.

Генеральному прокурору надається право ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.

Проєкт передбачає ліквідацію військових прокуратур. Зазначимо, ветерани військової прокуратури та військової юстиції виступили проти цієї ініціативи і звернулися з відкритим листом до керівництва держави та Генерального прокурора.

Проєкт Закону зменшує кількість працівників органів прокуратури на третину: з 15 000 до 10 000 осіб.

Генпрокурор зможе, серед іншого затверджувати систему оцінювання якості роботи прокурорів, регулювати навантаження на прокурорів, порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду.

Усі кандидати із вищою юридичною освітою та стажем роботи у сфері права зможуть брати участь у відборі на заміщення посад в усіх органах прокуратури.

Національну академію прокуратури України перетворять на Тренінговий центр прокурорів України.

Базовий оклад прокурора зросте з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Водночас встановлюється обмеження в розмірі 25% для максимального розміру премії прокурора за результатами календарного року, яка нараховується виключно відповідно до оцінки роботи прокурора.

Прокурори усіх рівнів можуть бути переведені на посаду прокурора в Офісі Генерального прокурора, обласних прокуратурах, окружних прокуратурах лише у разі успішного проходження ними атестації, яка проводиться у порядку, передбаченому «Прикінцевими і перехідними положеннями» цього Закону.

Атестація не поширюється на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Особи, які не займали посаду прокурора на момент набуття чинності Законом, мають право, за умови наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи у сфері права, взяти участь у відкритому конкурсі на вакантні посади прокурора.

Тимчасово, до 01 вересня 2021 року, зупиняються повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

До другого читання законопроект буде готуватися у скорочені на половину терміни.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила 30 серпня 2019 року призначення Руслана Рябошапки на посаду Генпрокурора, пізніше відповідний Указ підписав Президент України Володимир Зеленський.

2 вересня Рябошапка підписав наказ про звільнення з посади заступника Генерального прокурора - Головного військового прокурора Анатолія Матіоса. 

Рябошапка також звільнив прокурорів Запорізької, Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Сумської, Тернопільської і Черкаської областей.