flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЄС підтримує реформування української юстиції

21 січня 2014, 15:18

Співпраця з представниками українського правосуддя, підтримка  розробки стратегії реформування юстиції, визначення та розробка планів для реалізації ініціатив, створення Комітету з координації реформ – це мета проекту ЄС  «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Для реалізації цих завдань команда проекту ЄС виділить експертів та забезпечить технічну підтримку при узгодженні пріоритетів, надасть допомогу в розробці стратегії реформи і забезпечить ефективність її впровадження.

Про це йшлося на зустрічі Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігоря Самсіна з відповідальним довгостроковим експертом проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліусом Валанчіусом. Як зазначив В. Валанчіус, Комісія у цьому компоненті відіграє важливу роль.

Європейський експерт наголосив: для того щоб реформування юстиції відбувалося на належному рівні, необхідно запровадити 6 ключових компонентів:

  • підтримка розвитку широкої стратегії сектору юстиції;
  • створення судової поліції та перегляд повноважень слідчих;
  • підтримка реформи прокуратури;
  • підтримка прав на захист і доступ до правосуддя;
  • підтримка зміцнення незалежності судової системи;
  • запобігання корупції та боротьба з нею.

Співрозмовники дійшли згоди, що міжнародні довгострокові експерти зосередять свою діяльність на узгодженні та координації політико-інституційних аспектів реформи, тоді як короткострокові місцеві та міжнародні експерти приділять увагу впровадженню ефективних правових механізмів, основаних на новітніх технологіях та практиці країн-членів ЄС.

Кожен із 5 довгострокових міжнародних експертів та їхніх довгострокових національних співробітників працюватимуть в одній із державних установ або органі юстиції. У кожній сфері буде створено Технічну робочу групу, до складу якої увійдуть відповідальний експерт, представники головних органів правосуддя та один офіційний представник Міністерства юстиції.

Прес-служба Комісії