Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відпочинок ціною роботи
Суддів пропонують звільнити за неоформлені документи на відпустку
Члени Вищої ради юстиції розглянули пропозицію про звільнення суддів, які пішли у відпустку, не знаючи про те, що у табелі обліку робочого часу ці дні були проставлені як робочі. Разом з тим законники наголошують, що написали необхідні заяви, які були навіть завірені.
Непорозуміння на роботі
Під загрозою звільнення опинилися судді Обухівського районного суду Київської області Максим Кравченко та Олександр Зінченко. Обох їх звинувачують у тому, що вони відправились на відпочинок, не маючи для цього формальних підстав. Відповідні пропозиції були розглянуті під час засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад 18 лютого.
Як повідомив член Ради Костянтин Кравченко, в табелі обліку робочого часу ті дні, коли судді перебували у відпустці, були визначені як робочі. Тобто за документами судді нібито перебували на робочому місці і отримали за цей час заробітну плату. Крім цього, наказів про надання відповідних відпусток не було.
Самі судді підтвердили, що дійсно перебували у відпустках. Разом з тим вони пояснили, що написали заяви про відпустку і жодних заперечень з приводу того, щоб вони у цей час відпочивали, не почули. Тому законники були переконані, що жодних проблем не виникне.
М.Кравченко звернув увагу на те, що ані в той час, ані зараз судді не мають доступу до табелів робочого часу та наказів про відпустку. «Ми не ставили перед собою питання про те, щоб перевірити достовірність інформації у табелях. Про недоліки у табелюванні працівниками апарату суду ми дізналися лише нещодавно», — розповів суддя. Тобто законники були переконані, що їм достатньо подати заяви і всі папери будуть оформлені відповідно до діючих правил.
Крім цього, М.Кравченко відзначив, що у нього накопичилась досить значна кількість невикористаних днів відпустки, а тому вдаватись до фальсифікування йому просто не було сенсу.
Разом з тим член Ради Інна Отрош звернула увагу на те, що суддя О.Зінченко взяв відпустку за свій рахунок, а тому поцікавилась у нього, чи не помітив він, що йому нарахували кошти за дні, в які він не працював.
Законник пояснив, що гроші йому перераховувались на банківську картку і він не слідкував за тим, яка саме сума надійшла. Тому жодних підозр, що він отримав більше, ніж заробив, у нього не виникло.
У свою чергу голова ВРЮ Олександр Лавринович звернув увагу на те, що в обох суддів виникають конфлікти із головою Обухівського районного суду Оксаною Степановою, а тому поцікався у законників, чи немає у них бажання перейти на роботу до іншої установи. У відповідь на це М.Кравченко відзначив, що міг би професійно виконувати свої обов’язки і в іншій установі. Тому цілком можливо, що вже найближчим часом судді змінять місце роботи. Звісно, якщо ВРЮ не вирішить внести подання про їхнє звільнення.
Працювати треба швидше
Також під час засідання Ради було розглянуто пропозицію щодо звільнення судді Ленінського районного суду м.Севестополя Валентина Казакова. Законника звинувачують у тому, що через його неспішність кримінальна справа перебувала на розгляді в суді впродовж 5 років: з 2008 до 2013-го. Як розповів член Ради Віталій Кузьмишин, суддя неодноразововідкладав її слухання.
Разом з тим сам суддя пояснив, що причиною тривалого розгляду стало значне навантаження: у той час в установі критично не вистачало законників, тому їм доводилось працювати за двох. Крім цього, у суді виникали проблеми з доставленням обвинувачуваних із СІЗО. Згодом цю проблему вдалось вирішити — і судді намагались швидше розглянути ті справи, обвинувачувань в яких тримали під вартою. Тому розгляд вищезазначених справ знову довелося відкладати.
Секція ВРЮ не ухвалює остаточних рішень про внесення подань щодо звільнення суддів. Тому чи залишаться судді на своїх посадах, вирішать вже на наступному засіданні.