Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До Конституційного Суду України 27 травня надійшло конституційне подання 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України у ході законодавчої процедури» від 16 квітня 2020 року № 561-IX. Про це інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
Депутати вважають, що оспорюваний Закон України не відповідає низці статей Основного Закону.
Мова йде про статтю 1, частину другу статті 5, частинам першій, другій статті 8, частинам другій, третій статті 22, частині першій статті 38, частині першій-третій частині 79, частині п’ятій частині 83, частині першій статті 93 Конституції України.
Депутати зазначають, що передбачена Конституцією, індивідуальна участь народного депутати України у реалізації права законодавчої ініціативи (права подавати проєкти законів, вносити поправки та пропозиції до них) не може бути обмеженою законом, ухваленим парламентом.
Водночас Закон № 561-IX позбавлює нардепа можливості належним чином відстоювати своє право законодавчої ініціативи, яку він реалізує, зокрема, через подання поправок і пропозицій до законопроєктів.
Крім того, закладене у законі правове регулювання призводить до того, що нардепи – члени депутатських фракцій та груп обмежуються у праві наполягати на розгляді своїх поправок та пропозицій. Саме фракції та групи визначатимуть ті поправки, які будуть включені до узагальненої таблиці профільного комітету.
Відтак позафракційні депутати матимуть більше прав у законодавчому процесі, оскільки зможуть самостійно наполягати на законодавчому процесі.